Skip to main content

ze dne 26.11.2019

Art4promotion

Vánoční trhy a ledové kluziště

Vánoční pódium s bohatým programem & Vyhlídková věž & Stylový altán Zvonička & Betlém & Ježíškova dílna & Kolotoč & Půjčovna bruslí & Zvonička přání & Adventní stánky & Ledové kluziště

Letošní ročník Českobudějovického adventu zve na pravou vánoční atmosféru a bohatý kulturní program. Českobudějovický advent začíná v pátek 29.11.2019 a potrvá až do 6.1.2020.

Pořadatelem letošního adventu v Českých Budějovicích je již potřetí agentura Art4promotion, která přinesla novou originální koncepci pojetí a uspořádání adventních trhů, do jejichž středu navrhla unikátní ledové kluziště kolem Samsonovy kašny. Nejen kluziště si v minulém roce získalo velkou oblibu návštěvníků, byl to i nabitý kulturní program. Navíc se Českobudějovický advent stal vítězem celostátní ankety TV Nova na TN.cz o nejkrásnější adventní trhy v ČR a nechal za sebou i Prahu, Brno či Olomouc. A co návštěvníky čeká v letošním roce?

I v letošním roce se můžete rozhlédnout z vyhlídkové věžičky, ze které bude možné si vychutnat vánoční atmosféru z nadhledu. V přízemí věžičky si můžete dát perníkový punč nebo si udělat radost upomínkovým předmětem s logem adventu. Ve středu adventního městečka bude i letos kralovat 640m2 velké ledové kluziště se Samsonem v jeho středu a vy se opět můžete projet na bruslích po jedinečném ledovém okruhu kolem nasvícené kašny. Vstup na adventní trhy rozzáří ozdobené brány, na zvonek přání si můžete zazvonit v malé zvoničce u stromečku, vánoční atmosféru dotvoří ručně vyřezávaný Betlém i vánočně nazdobené podium. Stylový dřevěný altán Zvonička opět propojí kluziště a hlavní pódium a program si tak můžete užít společně s bruslaři „pod jednou střechou“. Ti, kdo rádi tvoří mohou zajít s dětmi do Ježíškovy dílny a vytvořit si vlastní výrobek, malé děti se mohou povozit na vánočním kolotoči a pro všechny je připraven bohatý program na vyzdobeném hlavním pódiu.

Letošní ročník nabídne pestrý koktejl hudby, talentových soutěží nebo pohádek pro ty nejmenší. Kulturní program na adventním podiu odstartuje trhy v pátek 29. listopadu kapela Líný Kvartet následovaná vystoupením populární zpěvačky Ireny Budweiserové a zakončí jej den před Štědrým dnem dechová hudba Jižani. Vánoční strom se slavnostně rozzáří v sobotu 30. listopadu a kluziště bude návštěvníkům k dispozici do 6. Ledna. Ve čtvrtek 5. prosince proběhne Mikulášský program, jehož součástí bude tradiční přílet anděla. O víkendech se mohou děti těšit na loutkové divadlo. Kluziště bude otevřené i 24. prosince na Štědrý den.

Letošní rok přinese dvě novinky. Pro termokelímky, do kterých se čepují horké nápoje, budou vyhrazené koše se speciálním víkem pro vhazování pouze kelímků. Kelímkový odpad z adventního městečka tak půjde na recyklaci.

Další novinkou je nový kabát zadních stran stánků, které dostanou perníkový motiv. Pro neděle bez aut se tak adventní městečko vyparádí i z vnější strany.

„Nové pojetí trhů, se kterým přišel nový tvůrce a pořadatel adventních trhů agentura Art4promotion, klade důraz na vytvoření vánoční atmosféry. „Chceme, aby se na trzích návštěvníkům líbilo a rádi se tam vraceli. Přinášíme nový kreativní koncept, originální koncepci uspořádání, světelnou výzdobu, zkvalitnění programu, technicky náročný autorský koncept ledového kluziště kolem Samsonovy kašny a další nové prvky. Investice do zkvalitnění podoby Českobudějovického adventu byly na náměstí výrazně  vidět již v minulých dvou letech, ale pro finanční náročnost jsou rozloženy do 5ti let. Chceme postupně vytvořit adventní trhy, na které budou místní hrdí,  které přitáhnou návštěvníky ze všech různých koutů republiky i ze zahraničí, a které se zařadí na první příčky v anketách o nejkrásnější vánoční náměstí.“ říká autor kreativního návrhu a nové koncepce Ing. Rudolf Střítecký, jednatel agentury Art4promotion, která zajišťuje kompletní realizaci Českobudějovického adventu.

K vidění bude opět řada prodejců, kteří budou prezentovat své ruční práce na řemeslných stáncích. Uspokojeni budou i ti, co rádi mlsají a mají rádi tradiční jídlo.  Speciality na grilu, ryby, trdelník, sýry, palačinky, vafle, cukroví atd… Nedílnou součástí budou i nápoje všech různých druhů, punče všech vůní a receptur, svařené víno a medovina.

Jeden ze stánků na trhu nebude mít stálého majitele. Prostřídá se v něm několik škol zřizovaných Jihočeským krajem, které budou prezentovat svoji školní činnost. Ve spolupráci s odborem kultury a cestovního ruchu města České Budějovice byl rovněž také rozšířen prostor pro prezentaci neziskových či sociálně zaměřených organizací, které pomáhají znevýhodněným skupinám obyvatel města a blízkého okolí. Zaměstnanci a zástupci těchto organizací a jihočeských dětských domovů na několik dnů, někteří i týdnů, využijí možnosti představit své výrobky ve stáncích na adventních trzích. Nákupem těchto výrobků přispějete ke zlepšení rozpočtu příspěvkových organizací, které uvítají každou pomoc.

Zadavatelem Českobudějovického adventu je Statutární město České Budějovice, které přispívá na realizaci Českobudějovického adventu částkou 2mil Kč.

Kontakty: