Skip to main content

Soutěž Vánoční hvězda

Známe jména vánočních hvězd

⭐️ Talentová soutěž Vánoční hvězda byla jednou z celé řady novinek, které představil letošní program Českobudějovického adventu. Finálový galavečer ve středu 20. prosince přinesl jména vítězů. Soutěže se účastnili žáci mateřských, základních a středních škol z Jihočeského kraje a k vidění byla nejen hudební vystoupení.

⭐️  V repertoáru účinkujících se objevil sólový i sborový zpěv, školní kapely, ale také tanec a divadelní představení. Svá vystoupení předváděli žáci na hlavním pódiu již od začátku adventu vždy od úterý do pátku. Tento týden pak proběhla finálová kola a také slavnostní galavečer s vyhlášením výsledků. Do online diváckého hlasování se zapojilo celkem 27 tisíc lidí. Vítěznou trofej Vánoční hvězda si odnáší v kategorii mateřských škol MŠ A. Trägera České Budějovice, v kategorii základních škol za I. stupeň ZŠ Rudolfov a za II. stupeň ZŠ Soběslav, ​​tř. Dr. E. Beneše. V kategorii středních škol pak zvítězili studenti z Biskupského gymnázia v Českých Budějovicích.

⭐️  Vítězové si kromě diplomů převzali také ceny pro celou třídu od partnerů soutěže, například volné vstupy na Vánočně nasvícenou Zoo Hluboká, nebo dárky od společnosti KOH-I-NOOR. V kategoriích II. stupeň ZŠ a střední školy se výherci mohou těšit z poukazů na zájezd do zábavního parku Bayern Park pro celkem 45 osob, který věnovala Teplárna České Budějovice. Středoškoláci získali navíc poukázku na LED obrazovku na maturitní ples od pořadatelské společnosti Art4promotion. Ceny předala náměstkyně primátorky Českých Budějovic Zuzana Kudláčková a zástupce pořadatele Lenka Střítecká.