Skip to main content

Média

V Českých Budějovicích vznikne po letech nové adventní městečko. Lidé se už od 18. listopadu mohou těšit na řadu změn například v podobě stánků, které v těchto dnech vznikají v hale jedné z firem v Jílovicích u Borovan.

Jihočeská televize

Vedle oblíbených stálic Budějovického adventu čekají letos na návštěvníky oblíbeného trhu na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích i novinky. Město svěřilo pořádání trhů agentuře ART 4 PROMOTION.

Českobudějovický deník

Letošní ročník Českobudějovického adventu nabídne nové dřevěné stánky, jejichž výroba je už téměř ve finále. Pak budou zdobit náměstí Přemysla Otakara II. Chystají je ve firmě Nema v Jílovicích. Chybět nebude také nový vyřezávaný betlém od Jiřího Nekoly.

Idnes

Letošní ročník Českobudějovického adventu nabídne nové dřevěné stánky, jejichž výroba je už téměř ve finále. Pak budou zdobit náměstí Přemysla Otakara II. Chystají je ve firmě Nema v Jílovicích. Chybět nebude také nový vyřezávaný betlém od Jiřího Nekoly.

Iregiony

Českobudějovické náměstí bude mít nové adventní městečko i betlém Letošní ročník Českobudějovického adventu bude z části jiný, pořadatelé chystají zcela nové adventní městečko. Výroba dřevěných stánků je v plném proudu.

Budějovice DNES

Čtrnáct dní potrvá stavba vánočního městečka pro letošní ročník Českobudějovického adventu. Připraveno je hned několik novinek. Tou největší budou úplně nové adventní stánky, které se vyrábí v Jílovicích na Českobudějovicku.

Budějcká Drbna

Nové stánky na Českobudějovický advent se již připravují. 👍🌟 Nový vzhled, tvary, koncept i barevnost - to se chystá v halách nedaleké společnosti Nema - stánky budou z jihočeského dřeva. #budejce

Budějce

Jeden z nových typů stánků, ve stále ještě nedokončené, nenazdobené, složené podobě. #ceskobudejovickyadvent art4promotion NEMA

Českobudějovický advent

Profilový obrázek ceskobudejovickyadvent Mistr řezbář @jiri_nekola a nový #betlem pro #ceskobudejovickyadvent

Českobudějovický advent

Českobudějovický advent bude mít po deseti letech nový betlém. Vyrábí ho Jiří Nekola a celý soubor bude mít osm velkých postav. Dále také několik menších včetně andělů a jezulátka a nebudou chybět ani zvířata.

Jihočeská televize

Letošní ročník Českobudějovického adventu se představí ve zbrusu nové podobě. Kromě bohatého programu chystají pořadatelé také zcela nové adventní městečko. Výroba dřevěných stánků je už téměř ve finále. Chybět nebude také nový vyřezávaný betlém.

JČ TEĎ

Oblíbený adventní program v Českých Budějovicích s vánočním městečkem, trhy a ledovým kluzištěm kolem kašny má potvrzeného staronového pořadatele a přípravy jsou již v plném proudu.

Budějcká Drbna

Betlém pro Budějovice vyřezává z dubu a buku ve Štipoklasech na Vltavotýnsku řezbář Jiří Nekola. Pastýř už se opírá o hůl. Pod mohutným ořechem v zahradě statku jsou rozestavěné dvoumetrové špalky z dubu a buku.

Českobudějovický deník

V adventním čase se na náměstí Přemysla Otakara II. a radničním nádvoří konají vánoční trhy. Každý den zde můžete načerpat vánoční atmosféru, poslechnout si koledy, ochutnat různé dobroty, nakoupit dárky.

České Budějovice

Vánoční trhy s unikátním ledovým kluzištěm kolem Samsonovy kašny, bohatým programem a stovkou adventních stánků s pestrým sortimentem. Vyhlídkové kolo, věž s rozhlednou, vyřezávaný Betlém, nádherný vánoční strom a ta pravá vánoční atmosféra – to je Českobudějovický advent. Ochutnejte kouzlo Vánoc!

Kudy z nudy