Skip to main content

ze dne 30.10.2019

JIŘÍ SCHMITZER NEBO IVAN HLAS. ČESKOBUDĚJOVICKÝ ADVENT ODKRÝVÁ PROGRAM NA ADVENTNÍM PÓDIU

Hudební program Českobudějovického adventu láká na Irenu Budweiserovou, Jiřího Schmitzera, Ivana Hlase nebo Jižany a dává opět velký prostor regionálním umělcům. Zajímavostí je vystoupení dua Flaškinet, které pro svou hru používá skleněné lahve. Pro malé návštěvníky je o víkendech připraveno loutkové divadlo. Chybět nebude ani tradiční soutěž hudebních souborů při místních základních a středních školách – Hodina slávy. Českobudějovický advent začíná v sobotu 24. Listopadu a potrvá až do 6. Ledna 2019.

Hudební program na českobudějovickém náměstí startuje v pátek 29. listopadu, kdy se představí místní radiošanson v podání skupiny Líný kvartet, který vystřídá bývalá členka legendární skupiny Spirituál Kvintet, zpěvačka Irena Budweiserová. Hudební program proběhne netradičně i v pondělí 23. prosince, kdy v 18 hodin zahraje českobudějovická legendární dechová kapela Jižani.

V sobotu 30. listopadu proběhne tradiční rozsvícení vánočního stromku v půl páté. Další zvučná jména adventní program nabídne hned v úterý 3. prosince. Po českobudějovickém muzikálovém duu Zuzana Benešová a Lukáš Randák bude českobudějovické pódium patřit herci, písničkáři, synovi neméně známého herce Jiřího Sováka, panu Jiřímu Schmitzerovi. Mikulášský program poté odstartuje ve čtvrtek 5. prosince v 17 hodin. Anděl na náměstí slétne zhruba po 45 minutách a hned následující den se návštěvníci mohou těšit na tradiční Vránkovy koledy.

10. prosince od 18 hodin vystoupí na českobudějovickém pódiu hudební skladatel a písničkář Ivan Hlas. O den později si návštěvníci spolu s českobudějovickou folklórní skupinou Dudlajda budou moci tradičně zazpívat v rámci celorepublikové akce Česko zpívá koledy. 12. prosince je přichystáno vystoupení dua Flaškinet, které jako své hudební nástroje používá skleněné lahve a kytaru.

Z hlediska hudebního žánru letošní ročník dává více prostoru zejména dechové hudbě, návštěvníci se mohou těšit na již zmíněné Jižany, Šumavskou osmičku nebo Českou kapelu. Program nezapomíná i na oblíbené stálice jako Nezmaři, Leťáci nebo Láďa Latka trio. Stejný žánr vrací na českobudějovickou adventní scénu i další zvučná jména country a folku – kapely Pergamen, Patrola nebo písničkáře Zdeňka Zajíčka. O víkendech je tradičně zastoupena folklórní hudba.

Kompletní program Českobudějovického adventu naleznete ZDE

POZNÁMKA: Z důvodu pozdějšího zahájení instalace kluziště, kvůli akci k oslavě 17. listopadu, negarantujeme zahájení provozu ledového kluziště od 29.11.2019.

Kontakty:

Ing. Tereza Kávová Ph.D.

Produkce / Art4promotion

+420 387 311 125

+420 773 474 204

info@art4promotion.com

PROGRAM:

produkce@ceskobudejovickyadvent.cz

Close Menu

Českobudějovický advent

České Budějovice

Organizer
Art4promotion, s.r.o.

E: stritecky@art4promotion.com