ze dne 30.10.2019

JIŘÍ SCHMITZER NEBO IVAN HLAS. ČESKOBUDĚJOVICKÝ ADVENT ODKRÝVÁ PROGRAM NA ADVENTNÍM PÓDIU

Hudební program Českobudějovického adventu láká na Irenu Budweiserovou, Jiřího Schmitzera, Ivana Hlase nebo Jižany a dává opět velký prostor regionálním umělcům. Zajímavostí je vystoupení dua Flaškinet, které pro svou hru používá skleněné lahve. Pro malé návštěvníky je o víkendech připraveno loutkové divadlo. Chybět nebude ani tradiční soutěž hudebních souborů při místních základních a středních školách – Hodina slávy. Českobudějovický advent začíná v sobotu 24. Listopadu a potrvá až do 6. Ledna 2019.

Hudební program na českobudějovickém náměstí startuje v pátek 29. listopadu, kdy se představí místní radiošanson v podání skupiny Líný kvartet, který vystřídá bývalá členka legendární skupiny Spirituál Kvintet, zpěvačka Irena Budweiserová. Hudební program proběhne netradičně i v pondělí 23. prosince, kdy v 18 hodin zahraje českobudějovická legendární dechová kapela Jižani.

V sobotu 30. listopadu proběhne tradiční rozsvícení vánočního stromku v půl páté. Další zvučná jména adventní program nabídne hned v úterý 3. prosince. Po českobudějovickém muzikálovém duu Zuzana Benešová a Lukáš Randák bude českobudějovické pódium patřit herci, písničkáři, synovi neméně známého herce Jiřího Sováka, panu Jiřímu Schmitzerovi. Mikulášský program poté odstartuje ve čtvrtek 5. prosince v 17 hodin. Anděl na náměstí slétne zhruba po 45 minutách a hned následující den se návštěvníci mohou těšit na tradiční Vránkovy koledy.

10. prosince od 18 hodin vystoupí na českobudějovickém pódiu hudební skladatel a písničkář Ivan Hlas. O den později si návštěvníci spolu s českobudějovickou folklórní skupinou Dudlajda budou moci tradičně zazpívat v rámci celorepublikové akce Česko zpívá koledy. 12. prosince je přichystáno vystoupení dua Flaškinet, které jako své hudební nástroje používá skleněné lahve a kytaru.

Z hlediska hudebního žánru letošní ročník dává více prostoru zejména dechové hudbě, návštěvníci se mohou těšit na již zmíněné Jižany, Šumavskou osmičku nebo Českou kapelu. Program nezapomíná i na oblíbené stálice jako Nezmaři, Leťáci nebo Láďa Latka trio. Stejný žánr vrací na českobudějovickou adventní scénu i další zvučná jména country a folku – kapely Pergamen, Patrola nebo písničkáře Zdeňka Zajíčka. O víkendech je tradičně zastoupena folklórní hudba.

Kompletní program Českobudějovického adventu naleznete ZDE

POZNÁMKA: Z důvodu pozdějšího zahájení instalace kluziště, kvůli akci k oslavě 17. listopadu, negarantujeme zahájení provozu ledového kluziště od 29.11.2019.

Kontakty:

Ing. Tereza Kávová Ph.D.

Produkce / Art4promotion

+420 387 311 125

+420 773 474 204

info@art4promotion.com

PROGRAM:

produkce@ceskobudejovickyadvent.cz

Českobudějovický advent

České Budějovice

Organizer
Art4promotion, s.r.o.

E: stritecky@art4promotion.com