Skip to main content

Advent in the city

Ochutnejte kouzlo Vánoc v Českých Budějovicích!

Adventní trhy & Ledové kluziště & Vánoční pódium s bohatým programem & Vyhlídková věž & Stylový altán Zvonička & Betlém & Ježíškova dílna & Kolotoč & Půjčovna bruslí & Zvonička přání

Českobudějovický advent začíná v pátek 20.11.2020 a zve na bohatý kulturní program, unikátní ledové kluziště kolem Samsonovy kašny, více než 90 adventních stánků a pravou vánoční atmosféru. Návštěvníci, kteří zavítají na Českobudějovický advent, čeká i letos nejkrásnější kluziště v Čechách.

Projet se na bruslích na dotek Samsona bude možné i při letošním adventu a kdo si nevezme brusle, nemusí se bát, altán se zvoničkou umožní jak bruslařům, tak i těm bez bruslí, setkat se pod jednou střechou a společně sledovat program na pódiu. Kluziště, které mimo jiné nabídne i půjčovnu bruslí bude k dispozici veřejnosti zdarma až do 6. ledna 2021.

Pořadatelem Českobudějovického adventu je agentura Art4promotion. Adventní trhy začínají v pátek 20.11.2020 od 14hodin.

Rozsáhlé tržiště nabídne několik desítek dřevěných stánků s pestrým vánočním sortimentem, dárky, občerstvením, punče nejrůznějších vůní a chutí, medoviny, trdelníků a dalších oblíbených vánočních nápojů a pochutin. K vidění budou také stánky s tradičními řemesly a vlastnoručně vyráběným sortimentem. V těchto stáncích se budou jednotliví řemeslníci během celého adventu střídat.

Ve spolupráci s odborem kultury a cestovního ruchu města České Budějovice byl rovněž také rozšířen prostor pro prezentaci neziskových či sociálně zaměřených organizací, které pomáhají znevýhodněným skupinám obyvatel města a blízkého okolí. Zástupci těchto organizací mohou využít zdarma možnosti nabídnout své výrobky ve stáncích na adventních trzích. Nákupem těchto výrobků přispějete ke zlepšení rozpočtu příspěvkových organizací, které uvítají každou pomoc.

“HVĚZDNÉ MUZIKÁLOVÉ VÁNOCE 2020”

Letošní Vánoce na “budějckém” náměstí se ponesou v atmosféře muzikálových melodií a na adventním pódiu zazáří muzikálové hvězdy.

Pořadatelem adventu v Českých Budějovicích je čtvrtým rokem agentura Art4promotion, která přinesla novou originální koncepci pojetí a uspořádání adventních trhů. Režisér a designér Ing. Rudolf Střítecký do jejich středu navrhl unikátní ledové kluziště kolem Samsonovy kašny. Nejen kluziště si rychle získalo velkou oblibu návštěvníků, byl to i pestrý kulturní program. Navíc se Českobudějovický advent stal vítězem celostátní ankety TV Nova na TN.cz o nejkrásnější adventní trhy v ČR a nechal za sebou i Prahu či Brno. A co návštěvníky čeká v letošním roce?

I v letošním roce se můžete rozhlédnout z vyhlídkové věžičky, ze které bude možné si vychutnat vánoční atmosféru z nadhledu. V přízemí věžičky si můžete dát perníkový punč nebo si udělat radost upomínkovým předmětem s logem adventu. Ve středu adventního městečka bude i letos kralovat 640m2 velké ledové kluziště se Samsonem v jeho středu a vy se opět můžete projet na bruslích po jedinečném ledovém okruhu kolem nasvícené kašny. Vstup na adventní trhy rozzáří ozdobené brány, na zvonek přání si můžete zazvonit v malé zvoničce u stromečku, vánoční atmosféru dotvoří ručně vyřezávaný Betlém i vánočně nazdobené pódium. Stylový dřevěný altán Zvonička opět propojí kluziště a hlavní pódium a program si tak můžete užít společně s bruslaři “pod jednou střechou”. Ti, kdo rádi tvoří mohou zajít s dětmi do Ježíškovy dílny a vytvořit si vlastní výrobek, malé děti se mohou povozit na vánočním kolotoči a pro všechny je připraven bohatý program na vyzdobeném hlavním pódiu.

Letošní ročník nabídne pestrý koktejl hudby, talentových soutěží nebo pohádek pro ty nejmenší. Kulturní program na adventním pódiu odstartuje v pátek 27. listopadu. Vánoční strom se slavnostně rozzáří v sobotu 28. listopadu a kluziště bude návštěvníkům k dispozici do 6. ledna. V sobotu 5. prosince proběhne Mikulášský program, jehož součástí bude tradiční přílet anděla.  O víkendech se mohou děti těšit na divadelní pohádky. Kluziště bude otevřené i 24. prosince na Štědrý den.

„Nové pojetí trhů, se kterým přišel nový tvůrce a pořadatel adventních trhů agentura Art4promotion, klade důraz na vytvoření vánoční atmosféry. “Chceme, aby se na trzích návštěvníkům líbilo a rádi se tam vraceli. Přinášíme nový kreativní koncept, originální koncepci uspořádání, světelnou výzdobu, zkvalitnění programu, technicky náročný autorský koncept ledového kluziště kolem Samsonovy kašny a další nové prvky. Mám radost, že se nám daří vytvářet adventní trhy, na které jsou místní hrdí, které přitahují návštěvníky ze všech různých koutů republiky i ze zahraničí, a které se v loňském roce zařadily na první příčku v anketách o nejkrásnější vánoční náměstí a nechaly za sebou i města jako je Praha a Brno.“ říká autor kreativního návrhu a nové koncepce Ing. Rudolf Střítecký, jednatel agentury Art4promotion, která zajišťuje kompletní produkci a realizaci Českobudějovického adventu.

K vidění bude opět řada prodejců, kteří budou prezentovat své ruční práce na řemeslných stáncích. Uspokojeni budou i ti, co rádi mlsají a mají rádi tradiční jídlo.  Speciality na grilu, ryby, trdelník, sýry, palačinky, vafle, cukroví atd… Nedílnou součástí budou i nápoje všech různých druhů, punče všech vůní a receptur, svařené víno a medovina.

Jeden ze stánků na trhu nebude mít stálého majitele. Prostřídá se v něm několik škol zřizovaných Jihočeským krajem, které budou prezentovat svoji školní činnost. Ve spolupráci s odborem kultury a cestovního ruchu města České Budějovice byl rovněž také rozšířen prostor pro prezentaci neziskových či sociálně zaměřených organizací, které pomáhají znevýhodněným skupinám obyvatel města a blízkého okolí. Zaměstnanci a zástupci těchto organizací a jihočeských dětských domovů na několik dnů, někteří i týdnů, využijí možnosti představit své výrobky ve stáncích na adventních trzích. Nákupem těchto výrobků přispějete ke zlepšení rozpočtu příspěvkových organizací, které uvítají každou pomoc.

Zadavatelem Českobudějovického adventu je Statutární město České Budějovice, které přispívá na realizaci Českobudějovického adventu částkou 2mil Kč.

Kontakt:

Close Menu

Českobudějovický advent

České Budějovice

Organizer
Art4promotion, s.r.o.

E: stritecky@art4promotion.com