Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Ochutnejte kouzlo Vánoc v Českých Budějovicích!

 

České Budějovice - Unikátní ledové kluziště kolem Samsonovy kašny, bohatý kulturní program, více než 90 adventních stánků a pravá vánoční atmosféra. Návštěvníci, kteří zavítají na Českobudějovický advent, čeká i letos nejkrásnější kluziště v Čechách.

Projet se na bruslích na dotek Samsona bude možné i při letošním adventu a kdo si nevezme brusle, nemusí se bát, altán se zvoničkou umožní jak bruslařům, tak i těm bez bruslí, setkat se pod jednou střechou a společně sledovat program na pódiu. Kluziště, které mimo jiné nabídne i půjčovnu bruslí bude k dispozici veřejnosti zdarma až do 6. ledna 2019.

Pořadatelem Českobudějovického adventu je agentura Art4promotion. Adventní trhy i kluziště začínají v sobotu 24. listopadu od 10hodin. 

Rozsáhlé tržiště nabídne několik desítek dřevěných stánků s pestrým vánočním sortimentem, dárky, občerstvením, punče nejrůznějších vůní a chutí, medoviny, trdelníků a dalších oblíbených vánočních nápojů a pochutin. K vidění budou také stánky s tradičními řemesly a vlastnoručně vyráběným sortimentem. V těchto stáncích se budou jednotliví řemeslníci během celého adventu střídat. 

Ve spolupráci s odborem kultury a cestovního ruchu města České Budějovice byl rovněž také rozšířen prostor pro prezentaci neziskových či sociálně zaměřených organizací, které pomáhají znevýhodněným skupinám obyvatel města a blízkého okolí. Zástupci těchto organizací mohou využít zdarma možnosti nabídnout své výrobky ve stáncích na adventních trzích. Nákupem těchto výrobků přispějete ke zlepšení rozpočtu příspěvkových organizací, které uvítají každou pomoc.

Novinkou letošního adventu bude nová vyhlídková věžička, ze které bude možné si vychutnat vánoční atmosféru z nadhledu.V přízemí bude stánek s občerstvením a v horním patře rozhledna s odkládacími sotlky, kde si mohou návštěvníci doslava vychutnat pohled na adventní městečko shora. Kromě stánků se mohou návštěvníci těšit také na ozdobené vstupní brány, kolotoč, Betlém, Zvoníčku, vánočně nazdobené podium a bohatý program. 

Na své si jistě přijdou i příznivci kvalitní české hudby a vánočních koled. Letošní ročník nabídne pestrý koktejl hudby, tanečních vystoupení, talentových soutěží nebo pohádek pro ty nejmenší. Program  odstartuje v sobotu 24. listopau. 

V úterý 5. prosince proběhne Mikulášský advent, jehož součástí bude tradiční přílet anděla.  O víkendech se mohou děti těšit na loutkové divadlo.

Kluziště bude otebřené i 24. prosince na Štědrý den.

Stejně jako v předchozím roce i letos nebude chybět oblíbená soutěž Hodina slávy Českobudějovického adventu, které se svými vystoupeními na hlavním pódiu zúčastní místní školy a umělecká uskupení.  Vítězné uskupení se může těšit na odměnu. 

„Nové pojetí trhů klade důraz na vytvoření vánoční atmosféry, chceme, aby se na trzích návštěvníkům líbilo a rádi se tam vraceli. Přinášíme novou koncepci uspořádání, výzdobu, zkvalitnění programu, technicky i finančně náročné ledové kluziště kolem Samsonovy kašny a další nové prvky. Investice do zkvalitnění podoby Českobudějovického adventu budou na náměstí vidět již letos, ale pro finanční náročnost jsou rozloženy do 5ti let. Trend investování a zkvalitňování bude možný pouze za podpory města a partnerů. Chceme postupně vytvořit trhy, na které budou místní hrdí a které přitáhnou návštěvníky ze všech různých koutů republiky i ze zahraničí.“ říká za pořadatele jednatel agentury Ing. Rudolf Střítecký.

 

 

Kontakty:

  • Ing. Jitka Welzlová, tisková mluvčí statutárního města České Budějovice – tel. 386 802 910, e-mail: welzlovaj@c-budejovice.cz

  • Ing. Miroslav Nejedlý, obchodní ředitel Art4promotion, s.r.o. – tel. 606 553 596 e-mail: nejedly@art4promotion.com